Date Posted: 2020-01-28 | | Expires: 2020-02-27

Supervizor IT

Job Description

Descrierea rolului:
Asigura, coordoneaza si optimizeaza procesele IT interne specifice din cadrul entitatilor interne (financiare, de risc, de conformitate, privind managementul serviciilor IT, etc.), precum si monitorizarea și raportarea activitatilor IT specifice legate de aceste procese.

Responsabilitati:
1. Responsabilitati specifice de livrare:
 Coordoneaza toate activitatile financiare care trebuie efectuate pentru a asigura crearea si executia bugetului general al IT, inclusiv previziuni periodice.
 Supravegheaza monitorizarea aplicatiilor IT si conformitatea sistemelor cu politicile si cerintele legale actuale.
 Coordoneaza evaluarea, raportarea si inchiderea riscurilor IT solutionate.
 Monitorizeaza executarea proiectelor "IT pentru IT".
 Sustine evoluția metodologiei actuale de dezvoltare software spre un model “DevOps”.
 Supervizeaza centralizarea și monitorizarea SLA pentru IT.
 Asigura colectarea si schimbul de cunostinte si informatii relevante in cadrul echipelor IT.

2. Coordonare si aliniere:
 Colaboreaza si comunica cu alte Directii / Departamente BCR pentru a duce la indeplinire sarcinile atribuite, in special cu echipele din Directia Solutii IT si Directia Operatiuni IT.
 Utilizeaza toate potentialele standardizari si sinergii si gestioneaza interdependentele intre diferitele cerinte ale business-ului.

3. Asigurarea calitatii:
 Controleaza calitatea livrabilelor din resursele interne și externe prin stabilirea unui proces de asigurare a calitatii.
 Efectueaza evaluarea resurselor interne și externe si ofera feedback periodic membrilor echipei si furnizorilor aferenti.

4. Metode, procese si standarde:
 Este responsabil pentru imbunatatirea proactiva si continua a proceselor si a fluxurilor de comunicare in care sunt implicate echipele sale.
 Definește si asigura implementarea obiectivelor, planificarea activitatilor, procedurile de lucru si politicile departamentale, in conformitate cu cele definite la nivel de grup și evalueaza periodic realizarea acestora.
 Supravegheaza definirea, evolutia si actualizarea analizei de business/tehnice, a documentatiei, a standardelor de proiectare în domeniul responsabilității coorporative.

5. Responsabilitati privind respectarea politicilor de lucru ale Grupului Erste:
 Asigura si verifica integrarea zonelor coordonate cu standardele și procedurile relevante din cadrul Grupului Erste.
 Asigura participarea la activitatile grupului in aria sa de responsabilitati.
 Are un rol de reprezentare in aria sa de responsabilității.

Requirements

 Studii superioare economice sau tehnice.
 Vechime minima in activitate: 5 ani, din care 2 ani in activitati de conducere.
 Cunostinte despre sectorul bancar si produse bancare.
 Cunostinte economice si financiare (inclusiv despre produsele bancare).
 Intelegerea si cunoasterea unor domenii de business, inclusiv risc si conformitate.
 Abilitati de analiza, rezolvare de probleme si modelare financiara.
 Experienta in implementarea de proiecte si in managementul proiectelor.
 Experienta in medii complexe IT si de afaceri.
 Cunostinte planificare financiara.
 Abilitati solide de management si dezvoltare a echipei;
 Abilitati de leadership, motivare si engagement al echipei;
 Capacitate de relationare, comunicare, de analiza, evaluare, corelare si sinteza a infomatiilor;
 Stakeholders management;
 Limba engleza - nivel avansat;
 Inalta conduita etica si profesionala;

Benefits

 Salariu competitiv pentru ca expertiza acumulata si dedicarea trebuiesc rasplatite;
 Sediu de lucru modern si accesibil (sediul The Bridge – zona metrou Grozavesti), pentru a ne simti bine;
 Program de onboarding, pentru a ghida cat mai bine noii colegi in BCR .
 Proiecte profesionale provocatoare care sustin focusul BCR de transformare digitala si pasiunea noilor colegi;
 Program flexibil pentru a sustine balanta munca - viata personala a colegilor din BCR;
 Posibilitatea de a lucra de acasa, pentru a ne organiza timpul cum consideram;
 Asigurare medicala la Medlife & Regina Maria pentru ca sanatatea inseamna totul;
 Tichete de masa;
 Acces la training uri de soft-skills si hards-skills pentru ca invatarea este continua;
 Pensie privata pilon III pentru a nu avea nici nopti albe dar nici zile negre ;
 Cadouri de Pasti si de Craciun & cadou de “Ziua Copilului” pentru copii colegilor in BCR;
 Concediu de odihna care variaza intre 21-27 de zile in functie de anii de experienta profesionala;
 Zi libera cu ocazia zilei de nastere ale noilor colegi pentru a fi alaturi de cei dragi;
 Facilitati bancare pentru ca banking-ul este un mod de a fi nu doar de a lucra;

Skills

Agile Project Management Enterprise IT Infrastructure Enterprise Risk Management Strong Business Acumen

Language Requirements

English, Romanian

Education Degree

Bachelor's Degree

Visa Support

No

Accepting only candidates from:

Romania
Email Job

Job Criteria

Job Type

Full Time

Industries

#Information Technology and Services

Job Location

Romania - Bucharest

Functions

Information Technology

Salary

2121 - 2222/month Euro

Companies will apply to you too

Fill in your resume and companies will send you invitations to apply on their jobs and we will notify you directly on your email box .