Date Posted: 2019-08-12 | | Expires: 2019-09-11

Economist contabil

Job Description

Partenerul nostru este o societate de contabilitate, expertiza contabila, audit financiar, consultanta financiar-contabila si de afaceri. Compania beneficiaza de o experienta de peste 15 ani prin intermediul profesionistilor din cadrul acesteia si isi propune sa puna la dispoziția clientilor sai servicii de inalta calitate profesionala, oferind solutii optime si prompte pentru nevoile imediate si de perspectiva ale clientilor sai.

Sunt o echipa dinamica, bazata pe profesionalism, integritate, obiectivitate si spirit de echipa.

Scopul postului:realizarea de inregistrari contabile si verificarea acestora.

Responsabilitatile si atributiile principale:

- Este responsabil de toate activitatile financiar-contabile ale firmelor client din portofoliul sau.
- Asigura evidenta contabila a stocurilor, a relatiilor cu terti, a trezoreriei si evidenta veniturilor si a cheltuielilor
- Intocmeste situatii si rapoarte financiar-contabile si verifica corelarea acestora;
- Realizeaza orice rapoarte sau activitati legate de contabilitate solicitate de management;
- Raspunde de corectiutudinea documentelor pe care le intocmeste, respectiv a inregistrarilor pe care le efectueaza;
- Isi insuseste si aplica toate procedurile privind respectarea normelor de sanatate si securitate in munca, de prevenire si de stingere a incendiilor;

Requirements

Candidatul ideal:

- Studii superioare in domeniul economic;
- Experienta de specialitate pe post asemanator;
- Corectitidine, seriozitate si onestitate;
- Capacitatea de organizare si procesare a documentelor in aplicatiile contabile, fara erori;

Specifice domeniului de lucru:

- Calcul aritmetic, experienta cu Saga si WinMentor;
- Cunostinte de contabilitate si salarizare, precum si perfectionare continua in acest domeniu;
- Actualizarea permanenta a cunostintelor de specialitate contabile precum si a celor din domeniul fiscal;
- Cunostinte de utilizare corecta a programelor informatice de contabilitate.

Skills

Audit Reports Economy

Language Requirements

English

Education Degree

Master's Degree

Visa Support

Yes
Email Job

Job Criteria

Job Type

Full Time

Industries

#Accounting

Job Location

Romania - Cluj-Napoca

Functions

Accounting/AuditingAdministrative

Salary

400 - 600/month Euro

Companies will apply to you too

Fill in your resume and companies will send you invitations to apply on their jobs and we will notify you directly on your email box.